Limaj emërohet koordinator kombëtar i dy qeverive

Prishtinë | 26 Nën 2018 | 13:37 | Nga Ekonomia Online

Me propozim të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe me miratimin e dy qeverive (Kosove-Shqipëri), zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, është emëruar koordinator kombëtar i dy qeverive për mbikëqyrjen dhe zbatimin e marrëveshjeve të arritura mes dy vendeve.

Lideri i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj më herët është votuar në Qeverinë e Kosovës si koordinator për organizimin e mbledhjeve mes dy qeverive shqiptare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme