Mbahet seancë e jashtëzakonshme, pritet të votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike

Prishtinë | 04 Dhj 2020 | 07:46 | Nga Ekonomia Online

Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit, ku në rend dite është vetëm një pikë “Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 07/L-016 per Rimëkëmbjen Ekonomike – COVID-19.

Ndryshe Komisioni për Buxhet dhe Transfere me 6 vota për dhe 3 kundër, ka votuar raportin me rekomandime për Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike. E votimi i këtij raporti i ka paraprirë miratimi i 4 amendamenteve të propozuara nga Partia Demokratike e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme