Pas Nismës, Resul Sinani kalon në AAK

Prishtinë | 22 Gus 2019 | 10:07 | Nga Ekonomia Online

Ish-gazetari i Televizionit Publik të Kosovës, Resul Sinani iu është bashkuar partisë së Ramush Haradinaj.

Këtë e ka bërë të ditur Kryetari i kësaj partie Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook.

Sinani më parë ishte bërë pjesë e partisë Nisma Socialdemokrate por që pas disa muajsh kishte dhënë dorëheqje

”Një figurë e dëshmuar publike, aktiv në fushën e medias, profesori i gazetarisë dhe intelektuali Resul Sinani, nga sot angazhimin e tij politik do ta vazhdojë së bashku me Aleancën. Mirënjohës që ka besuar në vizionin e AAK-së, për jetësimin e synimit për Kosovën 100% shtet”.

Ish-gazetari i Televizionit Publik të Kosovës, Resul Sinani iu është bashkuar partisë së Ramush Haradinaj.

Këtë e ka bërë të ditur Kryetari i kësaj partie Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook.

Sinani më parë ishte bërë pjesë e partisë Nisma Socialdemokrate por që pas disa muajsh kishte dhënë dorëheqje

”Një figurë e dëshmuar publike, aktiv në fushën e medias, profesori i gazetarisë dhe intelektuali Resul Sinani, nga sot angazhimin e tij politik do ta vazhdojë së bashku me Aleancën. Mirënjohës që ka besuar në vizionin e AAK-së, për jetësimin e synimit për Kosovën 100% shtet”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme