Qeveria Kurti shkarkon personin që ktheu në punë Bedri Istrefin e Njazi Thaçin

Prishtinë | 01 Qer 2020 | 20:43 | Nga Ekonomia Online

Ministrja në detyrë e MEPTINIS, Rozeta Hajdari e ka shkarkuar kryesuesin e Inspektoratit të Punës, Valon Lecin, .

Ky vendim ka ardhur menjëherë pasi, Inspektorati i punës i ka shpallur të paligjshme, shkarkimin e drejtorit ekzekutiv të Korporatës Energjetikë të Kosovës, Njazi Thaçin dhe drejtorin e Telekomit, Bedri Istrefin.

Prej kur ka ardhë në pushtet qeveria e re, janë bërë më shumë se 4 mijë ankesa nga të shkarkuarit në Inspektoratin e Punës

Të ngjashme