Selimi: Qeveria e Kosovës ta arrestojë Marko Gjuriqin

Prishtinë | 11 Tet 2016 | 17:52 | Nga

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka thënë se pas arrestimit të Nehat Thaçit, Kosova duhet të filloi me reciprocitet ndaj Serbisë duke e arrestuar shefin e zyrës për Kosovë në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.

“Arrestojeni Marko Gjuriqin i cili po sfidon ligjet dhe policinë e Kosovës, duke thënë se nuk mundet të arrestohet edhe nëse hynë pa leje në Kosovë”, ka thënë Selimi.

Ai ka shtuar se shpresojnë që së shpejti Nehat Thaçi të lirohet dhe të kthehet në Kosovë, dhe se kur të kthehet qeveria duhet të japë përgjegjësi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme