Vulinit i ndalohet hyrja në Kosovë

Prishtinë | 30 Jan 2017 | 10:27 | Nga

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës i ka ndaluar hyrjen Ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale të Serbisë, Aleksandar Vulin, i cili kishte paralajmëruar ardhjen e tij në Kosovë për ditën e sotme.

Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline, shefi i kabinetit të Ministrit Hoxhaj, Bashmir Xhemaj.

Vulini ka kërkuar që sot të marr pjesë në një ngjarje që shënon 100 vjetorin e betejës së Tolicës në veri të Kosovës, që do të mbahet rreth mesditës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme