PSG e ofron në huazim Neymarin

Prishtinë | 06 Maj 2023 | 13:42 | Nga Ekonomia Online

PSG synon të bëj kthesën e madhe edicionin e radhës.

Eleminimi i hershëm në Champions League dhe forma jo stabile në Ligue1 po shtyejnë drejtuesit e klubit të bëjnë ndryshime të rëndësishme në organiken e klubit.

Një nga dy emrat që largimin e kanë të sigurt janë Lionel Messi dhe Neymar.

Braziliani nuk bën pjesë në planët e skuadrës për edicionin e radhës.

Nisur nga kjo parisienet e ofrojnë në formë huazimi yllin nga Brazili.

Problem për cdo skuadër tjetër është paga e Neymar e cila kap shifrat e 36.5 milion funteve në vit.

PSG synon që ta gjej një ekip që ofron këtë pagë, për ta lënë të lirë sulmuesin e padëshiruar më.

Të ngjashme