“Shqipja do të bëhet gjuhë kombëtare e Zvicrës”, përgjigja e Yakin për 4 shqiptarët në ekip

Prishtinë | 07 Qer 2024 | 13:32 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Zvicrës, Murat Yakin, u përballë me një pyetje të çuditshme në konferencën për shtyp të premten.

Jozo Brica nga formati i humorit SRF “Studio 404” pyet Murat Yakin: “A është më në fund skuadra shqiptare mjaftueshëm?”

“Në një moment shqipja do të bëhet gjuha e pestë kombëtare e Zvicrës”, reagon fillimisht Yakin me një buzëqeshje ironike, shkruan Blick,

Por më pas ai flet seriozisht dhe thotë: “Unë nuk bëj dallime. Unë vetë jam rritur me kombësi të ndryshme. Në gjeneratën aktuale kemi lojtarë të mirë që vijnë nga Shqipëria dhe Kosova. Unë kam pasur gjithmonë kultura të ndryshme në karrierën time si trajner”.

Të ngjashme