Arsenali do supertalentin rus

Prishtinë | 06 Qer 2019 | 16:18 | Nga Ekonomia Online

Arsenali është mes klubeve që kanë shfaqur interesim për transferimin e të riut rus, Fedor Chalov, sipas Sky Sports.

21 vjecari kishte realizuar ndaj tyre në çerekfinale të Ligës së Evropës stinorin e kaluar, dhe kishte shënuar në fitoren 3:0 ndaj Real Madridit gjatë kësaj kampanje.

Monaco dhe Sevilla janë dy klubet tjera që po e konsiderojnë transferimin e këitj sulmuesi, të cilit I kanë mbetur edhe tre vjet në kontratë me CSKA-në.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme