Barcelona bën një transferim nga Premierliga

Prishtinë | 26 Mar 2020 | 08:55 | Nga Ekonomia Online

Barcelona synon të sjellë një mesfushor të gjithanshëm në sezonin e ri, dhe lojtari më i preferuar mbetet Tanguy Ndombele.

Largimet e mundshme të Arturo Vidal dhe Ivan Rakitic, kanë bërë që Barcelona të përgatitet për zëvendësuesit e tyre.

Mundo Deportivo raporton se mesfushori i Tottenham, Tanguy Ndombele, është aktivizuar si opsion nga Barcelona.

Për 23 vjeçarin, Barcelona ishte e interesuar edhe sezonin e kaluar, me këtë të fundit që nga Lyon u transferua te Tottenham në Premierligë.

Një tjetër lojtar që po pëlqehet nga Barcelona, është edhe Fabian Ruiz i Napoli./ln

Të ngjashme