Bayern ofron 90 milionë për Dybala

Prishtinë | 29 Maj 2019 | 15:09 | Nga Ekonomia Online

Bayern Munchen do t’i japë 80 milionë euro për shërbimet e sulmuesit të Juventusit, Paulo Dybala.

Argjentinasi thuhet të jetë i palumtur në Torino, pasi ka humbur pozitën e titullarit që prej ardhjes së Cristiano Ronaldo-s vitin e kaluar.

Prandaj, Bayern ka reguar shpejt, dhe sipas Correre dello Sport, ka bërë një ofertë të majmë për t’i siguruar shëbrimet e tij.

Sidoqoftë, Zonja e Vjetër, sipas këtij mediumi, do ta pranojë vetëm një shumë që arrin afër 113 milionë eurove.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme