City mposht Sunderlandin e Januzajt

Prishtinë | 13 Gus 2016 | 20:31 | Nga

Pep Guardiola e ka nisur aventurën e re të Ligës Premier me fitore.

Manchester City para shikuesve të vetë në stadiumin “Ettihad Stadium” triumfoi kundër Sunderlandit me rezultat 2-1.

Manchester Cityt ka kaluar në epërsi në minutën e katërt të takimit dhe u mendua që Citizens do ta kenë lehtë kundër skuadrës së trajnerit të ri, David Moyes.

Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero shënoi gol në minutën e katërt përmes penaltisë dhe kështu, përfundoi pjesa e parë e takimit

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme