FIFA zgjedh futbollistin e ndeshjes, Suedi – Korea e Jugut

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 16:23 | Nga

Ka përfunduar ndeshja mes Suedisë dhe Koresë së Jugut.

Ekipi kombëtar i Suedisë arriti t’i arkëtoj tre pikë të arta në duelin ndaj Koresë, duke mposhtur me rezultat minimal 1 me 0.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi, Granqvist nga pika e bardhë e penalltisë.

Pas takimit, FIFA ka zgjedhur pikërisht Andreas Granqvist si futbollistin e ndeshjes.

Në grupin F, Suedia ka pikë të njëjta me Meksikën, kurse Gjermania dhe Korea e Jugut mbetën me zero pikë.

Të ngjashme