Formacionet zyrtare: Poloni – Sllovaki

Prishtinë | 14 Qer 2021 | 18:18 | Nga Ekonomia Online

Polonia dhe Sllovakia i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin në Grupin E në kuadër të Euro 2020.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin ‘Gazprom Arena’ në Shën Petersburg.

Polonia ka një skuadër tejet të rrezikshme me në krye Robert Lewandowskin, që do të tentojë që edhe në Kampionatin Evropian të shkëlqejë.

Në anën tjetër, Sllovakia do të shpresojë në ndonjë gabim në mbrojtjen kundërshtare, për të marrë së paku një barazim.

Formacioni startues i Polonisë: Szczęsny, Bednarek, Linetty, Lewandowski, Krychowaik, Rybus, Klich, Glik, Bereszynski, Jozwiak.

Formacioni startues i Sllovakisë: Dubravka, Pelarik, Satka, Duda, Skriniar, Hubocan, Hamsik, Haraslin, Kucka, Mak, Hromada.

Të ngjashme