Formacionet zyrtare të derbit lokal, Roma – Lazio

Prishtinë | 26 Jan 2020 | 16:58 | Nga Ekonomia Online

Roma dhe Lazio i kanë publikuar formacionet për derbin lokal që zhvillohet në kuadër të javës së 21-të në Serie A.

Takimi që fillon në ora 18:00 do të zhvillohet në stadiumin ‘Olimpico’ e që pritet një ndeshje e mirë.

Giallorossët për këtë takim do të jenë pa lojtarët si Nicolo Zaniolo, Davide Zappacosta dhe Amadou Diawara që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Lazio nuk mund të llogaris vetëm në Danilo Cataldin që po ashtu është i lënduar.

Formacioni startues i Romës: Pau Lopez; Santon, Mancini, Smalling, Spinazzola; Cristante, Veretout; Under, Pellegrini, Kluivert; Dzeko

Formacioni startues i Lazios: Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Lulic; Correa; Immobile. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme