Formula 1, Vettel triumfon pas një viti

Prishtinë | 22 Sht 2019 | 17:33 | Nga Ekonomia Online

Më në fund rikthehet Sebastian Vettel.

Gjermani është rikthyer tek fitorja pas një viti falë një strategjie perfektë qe e ka lejuar të parakalojë shokun e tij të skuadrës, Charles Leclerc dhe rivalin Lewis Hamilton.

Katër herë kampioni i botës është mbrojtur mjaft mirë më pas nga sulmet e kundërshtarëve të tij dhe shokun të skuadrës, i cili ka përfunduar i dytë në fund të garës.

Ndërsa vendin e tretë e ka zënë Verstappen me veturën e tij të Red Bull, i cili ka lënë mbrapa Hamilton.

Të ngjashme