Hudson-Odoi zgjedh Bayernin

Prishtinë | 20 Jan 2019 | 15:44 | Nga Ekonomia Online

Raportohet se talenti i Chelseat, Callum Hudson-Odoi ka vendosur që karrierën ta vazhdojë te gjiganti gjerman, Bayern Munich.

Daily mail raporton se anësori ka refuzuar ofertën e Chelseat prej 85 mijë funta në javë, dhe e sheh Bundesligën si vendin ideal për ta zhvilluar karrierën.

Për 18 vjeçarin raportohet se Bayerni është i gatshëm të paguajë 35 milionë funte.

Ai shihet si pasardhës i Arjen Robbenit te Bayerni.

Të ngjashme