Lamtumirë Barcelona, Yerry Mina në Premierligë

Prishtinë | 14 Kor 2018 | 10:11 | Nga

Yerry Mina do të largohet nga Barcelona. Trajneri Ernesto Valverde nuk llogarit në mbrojtësin kolumbian për sezonin e ri.

Andaj, Mina do të gjejë një skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar të verës.

E përditshmja sportive katalane “Sport” shkruan se e ardhmja e tij mund të jetë në Premierligë, përcjell lajmi.net

Leicester City, West Ham dhe Everton kanë shfaqur interesim për transferimin e Minas, i cili shkëlqeu me paraqitjet e tij në Kombëtaren e Kolumbisë në Kampionatin botëror 2018.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme