Liverpooli interesohet për Whiten

Prishtinë | 21 Shk 2021 | 12:37 | Nga Ekonomia Online

Liverpooli është duke insistuar në transferimin e mbrojtësit të Brightonit, Ben White, shkruan “Football Insider”.

23-vjeçari ishte në listën e dëshirave të Liverpoolit gjatë afatit kalimtar të janarit, dhe klubi kampion i Anglisë synon të bëjë ofertë për të edhe gjatë verës.

White ka luajtur 23 ndeshje në Premier League për Brightonin këtë stinor dhe ka edhe tri vjet kontratë me klubin e elitës angleze.

Të ngjashme