Mësohet çmimi për të cilin Interi pranon të heqë dorë nga Lukaku

Prishtinë | 03 Gus 2021 | 21:38 | Nga Ekonomia Online

120 milionë euro, kjo është shifra marramendëse që mund ta shtyjë Interin ta lërë të largohet Romelu Lukakun.

100 milion euro plus Marcos Alonso, kjo ishte oferta e parë e Chelsea për Romelu Lukakun.

Tani mësohet se Blutë mund të shtojnë edhe 20 milionë euro të tjera, ofertë që do të ishte vështirë e refuzueshme nga Interi.

Kampionët e Italisë kanë nevojë për para dhe nga ana tjetër do të bënin figurë të mirë nëse vetë Romelu Lukaku do të shtynte për t’u rikthyer te Chelsea.

Kuptohet që oferta e bërë e ka vënë Interin në pozitë, madje në Itali raportojnë se po mendojnë edhe për lëvizjet në sulm nëse Lukaku shitet te kampionët e Europës.

Njëri prej tyre është Duvan Zapata, një sulmues që e njeh mirë Serie A dhe garanton gola.

Atalanta, që është pranë afrimit të Tammy Abraham, mund të heqë dorë nga sulmuesi i tyre.

Tjetri është Joaquin Correa, të cilin trajneri Simone Inzaghi e njeh mirë për shkak se e ka pasur nën urdhra gjatë kohës që drejtonte Lazion.

Të ngjashme