Messi: Liga e Kampionëve është e vështirë të fitohet, skuadra më e mirë nuk fiton gjithmonë

Prishtinë | 26 Sht 2022 | 17:05 | Nga Ekonomia Online

Lionel Messi ka folur për Ligën e Kampionëve, garë për të cilën tha se është e vështirë për ta fituar.

Argjentinasi gjithashtu tha se synimi i Paris Saint-Germainit është të shkojë sa më larg, transmeton Gazeta Express.

“Është një vit i pazakontë sepse do të ketë një Kupë Bote në mes të sezonit, por synimi kryesor i PSG-së është të kualifikohet më tej në Ligën e Kampionëve”, tha ai për “TUDN”.

“Liga e Kampionëve është e vështirë të fitohet sepse skuadra më e mirë nuk fiton gjithmonë atje dhe detajet e vogla vendosin gjithçka. Çdo gabim ju hedh jashtë turneut. Por, ne përgatitemi për këto momente të vështira në mënyrë që të jemi në maksimumin tonë”, shtoi 35-vjeçari.

Pavarësisht investimeve të bëra në vitet e fundit, PSG-ja nuk po ia del të kurorëzohet me titull kampioni në Evropë.

Në sezonin e kaluar, parisienët u eliminuan nga Real Madridi – teksa skuadra spanjolle në fund doli kampione. 

Të ngjashme