Milani i ofron Calhanoglut katër milionë euro pagë në sezon për të rinovuar kontratën

Prishtinë | 13 Jan 2021 | 12:57 | Nga Ekonomia Online

Reprezentuesit e Hakan Calhanoglut janë takuar me Milanin dhe thuhet se klubi ka rritur ofertën në katër milionë euro për sezon.

Sipas Gazzetta dello Sport, gjiganti anglez i ka ofruar katër milionë euro dhe bonuse për çdo vit.

Sulmuesi është një ndër lojtarët kyç nën urdhrat e trajnerit Stefano Pioli, derisa momentalisht janë në kreun e Seria A pas 17 ndeshjeve të zhvilluara.

Negociatat mes dy palëve për rinovim janë duke vazhduar, por thuhet se 26-vjeçari është shumë afër ta pranojë ofertën.

Ndërkohë, kujtojmë se kërkesa e Calhanoglut ishte pesë milionë euro për sezon në kontratë katërvjeçare.

Kujtojmë se afër rinovimit të kontratës është edhe Ginaluigi Donnarumma, e për të ka interesim të madh nga gjigantët evropian.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme