Mkhitaryani afër kalimit tek Arsenali

Prishtinë | 17 Jan 2018 | 09:01 | Nga

Henrikh Mkhitaryan pritet të kalojë tek Arsenali nga Manchester Unitedi përkundër paralajmërimeve të agjentit të tij se mund të bllokojë transferimin e Alexis Sanchezit në Old Trafford.

Kalimi i Mkhitaryanit në Londër është edhe më afër pasi mësoi se nuk ka të ardhme tek Unitedi dhe është në bisedime me Arsenalin për pagën javore prej 140 mijë funteve.

Arsenali dëshiron 35 milionë funte për Sanchezin, i cili tek Unitedi pritet të fitojë 350 mijë funte në javë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme