Paul Pogba e dëshiron rikthimin te Juventusi

Prishtinë | 18 Kor 2018 | 10:32 | Nga

Tuttosport pretendon se Paul Pogba dëshiron të rikthehet në Juventus vetëm dy vjet pas transferimit për 105 milionë euro te Manchester United.

Sipas gazetës së Torinos, fituesi i Kupës së Botës është i lodhur nga jeta nën presion të Jose Mourinhos dhe është i gatshëm të lëvizë.

Ardhja e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid ka zhvendosur padyshim balancin e fuqisë në futbollin evropian dhe ka bërë kampionin italian favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve.

Tuttosport sugjeron se është e mjaftueshme që francezi të shpreh dëshirën për të kaluar te italianët dhe besohet se do të transferohet te juventinët.

Pogba kishte xhiruar një video së bashku me Blaise Matuidin pas shpalljes kampion bote të Francës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme