Thaçi: Formimi i ushtrisë sa më shpejt, e nevojshme për stabilitetin e rajonit

Prishtinë | 31 Dhj 2016 | 17:24 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nëpërmes një video-mesazhi iu është drejtuar qytetarëve të Kosovës, ka folur për sukseset dhe sfidat që Kosova kaloi në vitin që po lëmë pas.

Mes tjerash, Thaçi ka përmendur si të arritur fillimin e dialogut politik me Aleancën Veriatlantike. “Kjo është mirënjohje për Forcat e Sigurisë së Kosovës, por edhe obligim për neve që të përkushtohemi që sa më parë të formojmë Forcat e Armatosura të Kosovës”.

“Kjo është e nevojshme për paqen dhe stabilitetin në Kosovë, por edhe rajon”.

Të ngjashme