Vdes kompozitori legjendar, Burt Bacharach

Prishtinë | 09 Shk 2023 | 17:40 | Nga Ekonomia Online

Kompozitori legjendar, Burt Bacharach, vdiq ditën e sotme në shtëpinë e tij në Los Anxhelos për shkaqe natyrore.

Lajmin e dha publicistja e tij, Tina Brausam.

Bacharach shkroi hitet si “I Say A Little Prayer, Walk On By dhe What The World Needs Now Is Love”.

Së bashku me tekstshkruesin Hal David, ai shkroi gjithashtu tema të shumta filmash, duke përfshirë “What’s New, Pussycat, Alfie dhe The Look Of Love”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme