Veseli-Konjufcës: Nuk je zot

Prishtinë | 02 Tet 2017 | 10:40 | Nga Kaltrina Zymberi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i ka thënë shefit të grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, se nuk je zot dhe nuk mund të ja bësh askujt me gisht

Këtë deklaratë Veseli e bëri pasi Konjufca, ka hedhur një varg kritikash për qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj.

“O Glauk Konjufca nuk je zoti me i kallxuar këtu kujna me qu dorën.Ulu pusho mbaje rregullin sepse nuk je Zoti me ia ba çdokujt me dorë”, tha Veseli, raporton Ekonomia Online.

Këto deklarime u bënë në vazhdimin e seancës së jashtëzakonshme, lidhur me parimet programore të Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021.

Të ngjashme