VV: Qytetarët me 50.28% u deklaruan se regjimi i vjetër duhet të shkojë

Prishtinë | 13 Mar 2021 | 10:50 | Nga Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka bërë certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Ky subjekt politik ka thënë se qytetarët u përcaktuan qartë në referendumin e 14 shkurtit.

“Me 50.28% ata u deklaruan se regjimi i vjetër duhet të shkojë dhe vendit duhet t’i hapet perspektivë e re, me zhvillim e pa korrupsion, me mirëqenie e mirëqeverisje”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme