Capello paralajmëron Italinë: Kroacia kundërshtar i rrezikshëm

Prishtinë | 22 Qer 2024 | 12:32 | Nga Ekonomia Online

Ish-trajneri Fabio Capello paralajmëron se Kroacia janë kundërshtari më i vështirë e më i rrezikshëm për Italinë në “EURO 2024”.

Italia po bëhet gati për ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, pas humbjes 1-0 nga Spanja të enjten.

Një fitore ose barazim ndaj Kroacisë të hënën do të jetë e mjaftueshme për t’u kualifikuar në 1/8 e finales, dhe Spalletti po ashtu po konsideron disa ndryshime në 11-shën startuese.

“Kualifikimi për 1/8 e finales është një pikë larg dhe ndeshja ndaj Kroacisë do të na dhuron një mundësi për shpëtim. Ne mund të reagojmë”, ka shkruar Capello në kolumnën e tij për “Gazzeta dello Sport”.

Të ngjashme