31 kamionë me ndihma hyjnë në Gaza

Prishtinë | 28 Nën 2023 | 17:09 | Nga Ekonomia Online

31 kamionë që transportonin ndihma humanitare, përfshirë ujë dhe ushqim, kanë hyrë në qytetin e Gazës dhe zonat veriore përmes pikës së kontrollit që shpërndan enklavën e rrethuar bregdetare.

Kjo u bë e ditur nga Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze, përmes një postimi në X, raporton Klankosova.tv.

Shoqata tha se “karburanti do të përdoret për të drejtuar shtatë ambulancat që i përkasin PCRS-ë, të cilat rrezikonin të mbesnin jashtë funksionit për shkak të mbarimit të gazit”.

Të ngjashme