Ancelotti: Kapiteni i Realit është Florentino Perez, ne të tjerët jemi marinarë

Prishtinë | 09 Maj 2024 | 09:03 | Nga Ekonomia Online

Real Madridi u kualifikua në finale të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar skuadrën e Bayern Munichut.

Pas ndeshjes ka reaguar trajneri i Realit, Carlo Ancelotti, i cili theksoi se ishte natë magjike.

“Një ndeshje fantastike, me lojtarë që nuk mund të ndalojnë së besuari, ishte magjike. Kemi luajtur mirë. Ne kishim kontroll të mirë të lojës”, u shpreh Ancelotti.

“Duhet të falënderojmë tifozët dhe klubin. Dhe për lojtarët, sepse ata kanë pasur një sezon që askush nuk e priste. Arritja në finale është një sukses, pa marrë parasysh çfarë. Nëse mendoj për ditët për të kaluar në finale, do të kalojmë shumë mirë.”

Ancelotti mori shumë merita për suksesin e Real Madridit këtë sezon larg vetes dhe ia kaloi atë Florentino Perez.

“Këtu është një kapiten dhe emri i tij është Florentino Perez. Ne të tjerët jemi marinarë. Ai ka qenë në gjendje të krijojë këtë brez të madh lojtarësh dhe shpresojmë se ne mund të fitojmë një tjetër Ligë të Kampionëve”, theksoi ai.

Trajneri italian foli edhe për rastin e diskutueshëm në fund të ndeshjes.

“Është mjaft e qartë. Mund të ishte jashtë loje dhe loja u ndal. Ai është një arbitër i nivelit të lartë. Ata ankohen për këtë, dhe ne do të ankohemi për golin e anuluar të Nachos, sepse Kimmich simuloi”.

Përndryshe, Real Madridi në finale do të ballafaqohet me Borussia Dortmundin, me datën 1 qershor të këtij viti në stadiumin “Wembley” të Londrës

Të ngjashme