Arrestohen tre persona në Prishtinë, njëri dyshohet se sulmoi policët e dy tjerët i penguan në detyrë

Prishtinë | 07 Kor 2024 | 08:50 | Nga Ekonomia Online

Një person është arrestuar në Prishtinë për sulm ndaj zyrtarëve policorë, e dy të tjerë u arrestuan për pengim të policëve në kryerje të detyrës.

Në raportin 24 orësh të Policisë, thuhet se rasti ka ndodhur të shtunën pas mesnatëa në “Lagjen e Spitalit”, “Betimi për Drejtësi“.

Rasti u iniciua si “Sulm ndaj personit zyrtar”.

“Janë arrestuar  tre të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi njëri nga ta kishte sulmuar fizikisht zyrtarët policorë, kurse dy të tjerët i kishin penguar policët në kryerje të detyrës. Si pasojë e sulmit fizik, një zyrtar policor ka pësuar lëndime trupore për çka dhe ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në njoftim.

Bëhet e ditur se me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar, kurse rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Të ngjashme