Arrestohet 27-vjeçari në Lezhë, dyshohet se shiste substanca narkotike

Prishtinë | 06 Qer 2024 | 16:22 | Nga Ekonomia Online

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se është arrestuar një 27-vjeçari, i cili dyshohet se shiste substanca narkotike.

Në njoftimin e policisë thuhet se është sekuestruar një sasi e dyshuar e këtyre substancave.

“Sekuestrohet një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa, e ndarë në doza, që iu gjet këtij shtetasi, gjatë kontrollit fizik. Në vijim të kontrolleve që kryhen në të gjithë territorin e qarkut, në zbatim të masave të hartuara në kuadër të megaoperacionit policor antidrogë të koduar “Tempulli”, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, në Shëngjin, i kanë bërë shenjë ndalimi drejtuesit të një automjeti, shtetasit O. K., i dyshuar për shitje të dozave të cannabisit”.

Gjatë kontrollit fizik, këtij shtetasi i është gjetur një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa, e ndarë të doza të gatshme për shitje. Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Në përfundim të veprimeve procedurale, u arrestua në flagrancë shtetasi O. K., 27 vjeç, banues në Ishull Shëngjin, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, thuhet tutje në njoftim.

Të ngjashme