Djali i legjendës Fadil Vokrri e kujton babain me fotografi të përbashkëta

Prishtinë | 09 Qer 2024 | 12:19 | Nga Ekonomia Online

Sot bëhen gjashtë vjet nga vdekja e legjendës së futbollit dhe ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrit.

Fadil Vokrri ndërroi jetë në mënyrë tragjike më 9 qershor të vitit 2018, pas një sulmi në zemër. U nda nga jeta në moshën 57-vjeçare, por vlerësohet se në kohën sa ishte kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës ka vënë themelet e forta të futbollit kosovar.

E djali i tij, Gramoz Vokrri e ka kujtuar me disa fotografi nga fëmijëria babain e tij.

Të ngjashme