Duke i djegur mbeturinat, zjarri përhapet nga era dhe gjakovarit i digjen disa pajisje të punës

Prishtinë | 08 Kor 2024 | 09:59 | Nga Ekonomia Online

Një rast i shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm është raportuar në Gjakovë.

Një qytetar derisa po i digjte mbeturinat, zjarri është përhapur nga era dhe ka djegur disa pajisje.

Njoftimi

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM

Gjakovë / 07.07.2024 – 17:40. Eshtë raportuar se gjersa i dyshuari mashkull kosovar ishte duke djegur disa mbeturina, si pasojë e erës zjarri është përhapur dhe ka përfshirë garazhin e ankuesit mashkull kosovar. Si pasojë e zjarrit janë djegur dhe dëmtuar disa paisje pune. Me urdhër të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Të ngjashme