Duket se karriera e Neuerit te Bayern Munichu do të përfundojë në mënyrë skandaloze

Prishtinë | 06 Shk 2023 | 15:57 | Nga Ekonomia Online

Karriera e portierit të Bayern Munich, Manuel Neuer ka më shumë gjasa të përfundojë, sipas raportimeve në Gjermani.

Gardiani ishte i nervozuar pasi gjigantët gjermanë shkarkuan trajnerin afatgjatë të portierëve Toni Tapalovic dhe sulmoi vendimin e klubit në një intervistë të sinqertë.

Dhe BILD pretendon se tani ka të ngjarë që portieri veteran, i cili është jashtë fushës për rreth pesë muaj pasi ka thyer këmbën gjatë skijimit, nuk do të luajë më kurrë për klubin pas sagës.

Neuer i kishte thënë Athletic: “Ai vendim më goditi jashtëzakonisht shumë… Erdhi nga hiçi. Edhe për Tonin. Nuk e kuptova fare. Me të vërtetë më theu”.

“Për mua, kjo ishte një goditje – kur isha tashmë në tokë (për lëndimin e tij). Ndjeva sikur po më shqyen zemrën. Ishte gjëja më brutale që kam përjetuar në karrierën time”.

“Të gjithë në grupin tonë të portierëve u bënë copë-copë. Njerëzit shpërthyen në lot… Nuk kishte asnjë arsye që mund ta kuptoja. U thanë gjëra me të cilat nuk jam dakord. Asgjë që kam dëgjuar nuk do të kishte përjashtuar mundësinë që njerëzit të flisnin me njëri-tjetrin dhe t’i zgjidhnin gjërat”, ka shtuar më tej ai.

Legjendat e klubit e kanë kritikuar Neuerin për komentet e tij të hapura, me drejtorin ekzekutiv Oliver Kahn duke paralajmëruar “ne do të flasim me të shumë qartë” për ankesat e tij publike.

Ndërsa Lothar Matthaus goditi Neuerin, duke këmbëngulur se ai nuk është më i pranueshëm si kapiten i Bayernit, pasi Nagelsmann tha se intervista nuk i ndihmon gjërat të qetësohen mes garës së tyre të ashpër për titullin e Bundesligës.

Të ngjashme