Dy sulmues serbë po trajtohen në Novi Pazar, MPB e Serbisë gjatë gjithë natës ka qëndruar para hyrjes së spitalit

Prishtinë | 25 Sht 2023 | 08:50 | Nga Ekonomia Online

Dy serbë të plagosur pjesëtarë të formacionit terrorist që sulmuan Policinë e Kosovës, të cilin janë larguar nga Kosova, janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjitshëm në Novi Pazar të Serbisë.

Hyrjen gjatë gjithë natës e kanë ruajtur pjesëtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, ka raportuar media serbe “Nova”.

Media serbe raportoi se Spitali i Përgjithshëm nuk po i jep askujt informacione rreth gjendjes shëndetësore të të plagosurve sot në fshatin Banjskë të Zveçanit.

Kujtojmë se pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë sulmuar mbrëmë në orën 02:34 në fshatin Banjskë në veri të Kosovës, ku si pasojë ka mbetur i vrarë një polic dhe dy të tjerë janë plagosur.

Tre sulmues u vranë në shkëmbimin e zjarrit mes policisë dhe serbëve nga veriu i Kosovës, ndërsa dënimet për sulmin erdhën nga i gjithë bashkësia ndërkombëtare.

Të ngjashme