Istrefi takohet rektorin e UBT-së, synon bashkëpunim në fushën e edukimit

Prishtinë | 05 Kor 2019 | 11:56 | Nga Ekonomia Online

Kryeshefi i Telekomit, Bedri Istrefi, ka takuar rektorin e Kolegjit UBT-, Edmond Hajrizin, me të cilin ka biseduar për mundësinë e e bashkëpunimit në fushën e edukimin dhe ndërmarrësisë, raporton EkonomiaOnline.

Këtë njoftim Istrefi e ka bërë përmes llogarisë së tij në fcb.

Në vazhdën e aktiviteteve që lidhen me proceset për zhvillimin e mëtejshëm të Telekomit të Kosovës, sot pata kënaqësinë të takohem dhe të bashkëbisedoj me rektorin e Kolegjit Universitar “UBT”, z. Edmond Hajrizi.

Bashkëpunimi me institucione nga fusha e edukimit dhe ndërmarrësisë gjithsesi rritë mundësitë për një orientim të perspektivës së tregut të telekomunikimeve.

Të ngjashme