Fëmijët zhvillojnë shkathtësitë përmes vizatimit dhe pikturës në Shtëpinë e Evropës

Prishtinë | 20 Maj 2023 | 15:21 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shtëpia e Evropës, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e Ditës së Evropës, ka organizuar një punëtori për artet pamore, raporton Ekonomia Online.

Me këtë rast një grup fëmijëve kanë mësuar të vizatojnë e pikturojnë. Ata u trajnuar nga instruktorë të një shkolle të artit për teknika e stile të ndryshme.

Gjatë këtyre ditëve, nga 9 maji Zyra e BE-së ka organizuar një varg aktivitetesh sidomos me fëmijë e të rinj për t’i përgatitur ata për afërsi të reja e tregun e punës.

Të ngjashme