Ish-futbollisti i PSG-së kundër Messit: Luan për paratë, jo për tifozët

Prishtinë | 09 Shk 2023 | 18:06 | Nga Ekonomia Online

Jerome Rothen, ish-futbollist i PSG-së dhe sot një prej opinionistëve me më tepër peshë në kanalet franceze, nuk është i bindur nga ideja që Parisi t’i ofrojë rinovimin Lionel Messit.

Kjo pasi “Pleshti” luan vetëm për para, por përfshirje në projektin e klubit nuk ka:

“Të menaxhosh së bashku kontratat e Mbappesë dhe Neymarit është e vështirë, por nëse u shton këtyre edhe atë të Messit atëherë bëhet e rrezikshme. Unë nuk do t’ia ofroja rinovimin argjentinasit, pasi duket qartë se ai nuk është i përfshirë te PSG-ja. Nëse tifozët e adhurojnë pas çdo pasimi, driblimi e goli, ai kurrë në dy vite nuk ka bërë një gjest për t’i përshëndetur ata. Kjo do të thotë se Mesi në Paris shijon vetëm paratë”.

Të ngjashme