Krasniqi: Opozita po bën fushatë në Kuvend

Prishtinë | 02 Tet 2017 | 11:05 | Nga Kaltrina Zymberi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Nënkryetari dhe deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, gjatë seancës së sotme në Kuvend kritikuar opozitën se po bënë fushatë në Kuvendin e Kosovës duke kërcënuar Qeverinë me mosvotim të marrëveshjeve të rëndësishme për vendin.

“Sot ju i dëgjuat edhe në fjalimet e pararendësve nuk kishte asnjë temë për atë seancë që është thirr kjo seancë.  Këta na shantazhuan  publikisht këta sot thanë qe kanë më votuar kundër marrëveshjeve me BE si ato të IPA-s”, ka thënë Krasniqi.

“Na këtu e pamë një shantazh nga LDK qe thanë që na nuk ju votojmë nëse nuk i përmbushni kushtet, më fal zotni ju mundeni me qit kushte se jeni opozitë. Të ketë një bashkëpunim, parimor të paktën”, tha Krasniqi.

 

Të ngjashme