Ky gjyqtar do ta ndajë drejtësinë në gjysmëfinalen Spanja – Franca

Prishtinë | 08 Kor 2024 | 11:27 | Nga Ekonomia Online

Dy përballje tejet të forta pritet të zhvillohen në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian.

Spanja – Franca dhe Holanda – Anglia, do të jenë dy superpërballjet e kësaj faze të “EURO 2024”.

Këto dy lojë do të zhvillohen do të zhvillohen njëra me datë 9 korrik (Spanja – Franca) dhe tjetria më 10 korrik.

Ndërkohë tashmë UEFA e ka caktuar edhe gjyqtarin i cili do ta ndajë drejtësinë për këtë lojë.

Këtë shtëpia evropiane e futbollit ia ka besuar sllovakut, Slavko Vinçiq.

Ndërkohë, pritet të bëhet i ditur edhe emri i gjyqtarit kryesor për përballjen Holandë – Angli.

Këto ndeshje zhvillohen me fillim nga ora 21:00 dhe transmetohen drejtpërdrejtë në Klan Kosova dhe Artmotion.

Mbetet të shihet se cilët kombëtare do ta prekin finalen e madhe të 14 korrikut që zhvillohet në “Olympiastadion” në Berlin.

Të ngjashme