Lampard i gatshëm t’i rikthehet punës si trajner

Prishtinë | 09 Qer 2024 | 18:33 | Nga Ekonomia Online

Frank Lampard ka zbuluar se është gati të kthehet në menaxhim pas refuzimit të disa ofertave.

Lampard nuk ka qenë në një punë që nga periudha e tij e përkohshme në krye të Chelseat në fund të sezonit të kaluar, ku ai fitoi vetëm një ndeshje në 11.

Që atëherë, ish-reprezentuesi anglez ka qenë i lidhur me disa punë, duke përfshirë Kanadanë, Rangers dhe së fundmi Burnley.

Por ai nuk ka marrë ende një post tjetër në menaxhim, i cili do të ishte tashmë i pesti i tij, pasi filloi në Derby County në vitin 2018.

Duke folur për talkSPORT përpara Soccer Aid të dielën, Lampard tha: “Më kanë ardhur disa mundësi, ato nuk ishin të duhura për kohën. Kështu që unë e kam marrë atë vendim.

“Por tani ndihem gati, kështu që do të shohim se çfarë mundësish do të vijnë. Sigurisht që jam gati të punoj. Më pëlqen të bëj atë që bëj, kështu që do të shohim.”

Të ngjashme