Xhenxhefili ndihmon shëndetin e zemrës suaj

Prishtinë | 19 Nën 2021 | 07:47 | Nga Ekonomia Online

Xhenxhefili është një përbërës popullor i cili përdoret për gatim në kuzhinën aziatike dhe indiane.

Pos kësaj ai është përdorur për mijëra vjet për qëllime mjekësore.

Kjo bimë zakonisht prodhohet në Indi, Xhamajka, Fixhi, Indonezi dhe Australi.

Kështu ju nëse e konsumoni xhenxhefilin do të keni përfitime shëndetësore për zemrën tuaj. Pasi kjo ulë kolesterolin dhe ndihmon në mbajtjen e nivelit të sheqerit në gjak.

Nevojiten më shumë hulumtime, por nëse provohet, xhenxhefili mund të bëhet pjesë e një trajtimi për sëmundjet e zemrës dhe diabetin.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme