Maignan regjistrohet zyrtarisht në listën e Milanit për Ligën e Kampionëve

Prishtinë | 06 Mar 2023 | 17:14 | Nga Ekonomia Online

Mike Maignan është regjistruar zyrtarisht në skuadrën e Milanit në Ligën e Kampionëve, duke i dhënë një shtysë kyçe përpara ndeshjes së dytë të raundit të 1-8 së finales me Tottenhamin.

27-vjeçari francez ishte fillimisht pjesë e skuadrës në fillim të këtij sezoni, por u largua pasi pësoi një dëmtim, të cilin e detyroi atë të largohej nga fusha për rreth pesë muaj.

Maignan u rikthye për Milanin në fitoren 2-0 ndaj Atalantës në fund të muajit të kaluar dhe gjithashtu luajti 90 minutat e plota të humbjes 2-1 ndaj Fiorentinës në fundjavë.

Siç theksohet nga Calciomercato.com, UEFA ka konfirmuar se Maignan është regjistruar në skuadrën e Milanit për Ligën e Kampionëve, duke i lejuar ata të vendosin francezin në ndeshjen e ardhshme të raundit të 16-të me Tottenhamin.

Krijimi i hapësirës për 27-vjeçarin është opsioni rezervë Ciprian Tatarusanu, i cili tani është hequr nga skuadra.

Reparti i portierëve në skuadër është Antonio Mira

Të ngjashme