“Mos ma përmend emrin”, “Këqyrë vetën në pasqyre” – Përplasje mes deputeteve të AAK-së dhe VV-së

Prishtinë | 17 Pri 2024 | 12:36 | Nga Natyra Salihaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albana Bytyqi dhe ajo e Lëvizjes Vetëvendosje, Mirlinda Tishukaj-Sadiku, kanë pasur një përplasje në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike, raporton Ekonomia Online.

Shkak i kësaj përplasje ka qenë diskutimi në Raportin e auditimit të Performances: “Barazia gjinore dhe fuqizimi i grave nga zonat rurale përmes përfshirjes së tyre në tregun e punës”.

“Je e vogël të merresh me mua, meru me letra se po ngritësh në ndonjë pozitë”, iu drejtua Bytytqi Tishukajt.

“Nuk je kurrkushi”, i tha Tishukaj, Bytyqit të AAK-së.

“E ti kush je, mos ma përmend emrin”, u përgjigj Bytyqi.

“Këqyrë veten në pasqyre, nuk vuaj nga bullizimi juaj”, iu drejtua Tishukaj-Sadiku.

Pas këtij debati, deputetja e AAK-së, e lëshoi mbledhjen e Komisionit.

Të ngjashme