Arrestohet gruaja nga Fushë Kosova, rrahu burrin

Prishtinë | 20 Kor 2021 | 08:39 | Nga Ekonomia Online

Është arrestuar një grua nga Fushë Kosova, e cila ka ushtruar dhunë ndaj burrit të saj.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë, e arrestuara ishte me sëmundje mendore.

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare (me sëmundje mendore), pasi që e njëjta në vazhdimësi kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të saj kosovar”, thuhet në raport.

Tutje, policia njofton se me vendim të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Të ngjashme