Dëme të mëdha nga vërshimet në Prishtinë, sheshet ende të pa pastruara

Prishtinë | 19 Kor 2021 | 09:28 | Nga Erdonita Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Si pasojë e reshjeve të shumta që kanë ndodhur nëpër shumë qytete të Kosovës, dëmet e shumta e kanë përfshirë edhe Prishtinën, raporton Ekonomia Online.

Dëmet më të mëdha janë vërejtur gjatë ditës së djeshme, ku edhe reshjet kanë qenë më të dendura.

Nëpër sheshet e Prishtinës vërehen dëme të shumta e sidomos pas vendosjes së tavolinave dhe ambienti i krijuar “Verë n’Akull”, në sheshin “Zahir Pajazi”, ku janë dëmtuar tavolina dhe shumëçka tjetër.

Madje sheshet ende nuk janë pastruar nga dëmet që kanë lënë vërshimet.

Lexo më shumë:

Të ngjashme