Dhunohet në Prishtinë një shtetase e huaj

Prishtinë | 19 Kor 2021 | 09:14 | Nga Ekonomia Online

Një grua me shtetësi islandeze ka raportuar në Policinë e Kosovës se është dhunuar nga një burrë kosovar.

Rasti është bërë i ditur nga Policia e Kosovës.

Njoftimi i plotë:

Prishtinë, 18.06.2021 – 04:20-05:00. Viktima femër shtetase islandeze ka raportuar se është dhunuar nga i dyshuari mashkull kosovar. Në lidhje me rastin janë intervistuar disa dëshmitar. Në konsultim me prokurorin kujdestar, i dyshuari është arrestuar dhe është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë, ndërsa viktima dërgohet për ekzaminim mjekësor. Rasti është duke u hetuar.

Të ngjashme