Ipeshkvi Dodë Gjergji uron myftiun Tërnava: Të festojmë bashkë dhe të lutemi për ata që humbën jetën

Prishtinë | 20 Kor 2021 | 10:16 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ipeshkvi i Ipeshkëvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, uroi besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit, duke e cilësuar këtë festë si bashkim ndërvllazëror, raporton Ekonomia Online.

Këtë e tha gjatë vizitës në Bashkësinë Islame të Kosovës, ku u prit nga myftiu Naim Tërnava

“Sakrifica është vlera dhe vërtiti i secilit besimtarë dhe dimë ti kushtojmë rëndësi të veçantë. Është moment i mirë që në këtë dite feste bashkë festojmë dhe të lutemi për ata që kanë shkuar në amshim si pasojë e atyre që kanë humbur jetën gjatë pandemisë”, tha ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme